تبلیغات
دام ، طیور ، آبزیان - كاهش تنش حرارتی گاوهای شیری
دام ، طیور ، آبزیان

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

كاهش تنش حرارتی گاوهای شیری

ایجاد بیش از حد فشار حرارتی بر گاو در اثر درجه حرارت و رطوبت بالای محیط، موجب استرس حرارتی در گاوها می شود ....

كاهش تنش حرارتی گاوهای شیری

چكیده

ایجاد بیش از حد فشار حرارتی بر گاو در اثر درجه حرارت و رطوبت بالای محیط، موجب استرس حرارتی در گاوها می شود. در طی استرس حرارتی، مصرف خوراك 8 تا 12% یا بیشتر كاهش می یابد. این كاهش مصرف خوراك، موجب كاهش تولید اسید چرب فرار در شكمبه شده و در نتیجه تولید كاهش می یابد. كاهش مصرف علوفه، تركیب شكمبه را تغییر می دهد و موجب اسیدوز و كاهش یافتن مقدار چربی شیر  می گردد. علوفه ها نسبت به جیره ی غلات گرمای بیشتری تولید می كنند، در نتیجه به كاهش مصرف خوراك كمك  می نمایند. جهت رفع كردن این مشكل، در طول تابستان باید علوفه ی با كیفیت بالا تغذیه شود. بنابراین به جیره نگهداری نیاز كمتری می باشد. احتیاج انرژی گاو برای شیردهی غیر قابل تغییر بوده و نیازهای انرژی گاو برای نگهداری در سرما افزایش می یابد. از این رو مصرف ممتد مواد مغذی كافی از اتلاف تولید شیر جلوگیری  می نماید. استرس حرارتی اجتناب ناپذیر است، اما اثرات آن را در صورت مدیریت مطلوب تغذیه،  می توان به حداقل رساند.

مقدمه

ایجاد بیش از حد فشار حرارتی بر گاو در اثر درجه حرارت و رطوبت بالای محیط، موجب استرس حرارتی در گاوها        می شود. از علایم استرس حرارتی افزایش تنفس های سطحی، باز كردن دهان هنگام تنفس، آویزان  كردن زبان، عرق فراوان، كاهش تقریبی 10% تولید شیر و غذای مصرفی در گاوهاست. با افزایش دما از 34 به 40 درجه سانتیگراد و رطوبت از 50 به 80%، گاوها كاهش شدید تولیدی و به طور معمول بیش از 25% را  نشان می دهند. استرس حرارتی سبب كاهش تولید و نرخ آبستنی گاوهای شیری در طول تابستان می شود. این خسارات در كاهش مقدار شیر تولیدی، افزایش تعداد روزهای باز و كاهش نرخ گوساله زایی تظاهر می یابد. عقیده بر آن است كه دامنه ی حرارتی گاوهای شیری باید بین 25 تا 65 درجه ی فارنهایت باشد. در دمای بالاتر از F80 ، مصرف خوراك كاهش می یابد كه تأثیر منفی بر تولید خواهد داشت. در دمای F90 یا بالاتر، معمولاً كاهش 3 تا 20 درصدی در تولید شیر روی خواهد داد. رطوبت همواره نقش قابل توجهی را در استرس حرارتی دارد. میزان خطرآفرین آغاز استرس حرارتی گاو، دمایF 100 و رطوبت 20% می باشد. محدوده ی كشنده برای گاوهای شیری دمایF100 و رطوبت 80% است.

مصرف خوراك گاو شیری در آب و هوای خیلی گرم به صورت خود به خودی كاهش می یابد. گاوها در اوایل شیردهی به طور سریعتر و شدیدتری تحت تأثیر گرما واقع می شوند. علوفه ها نسبت به جیره ی غلات گرمای بیشتری تولید           می كنند، در نتیجه به كاهش مصرف خوراك كمك می نمایند. جهت رفع كردن این مشكل، در طول تابستان باید علوفه  با كیفیت بالا تغذیه شود. بنابراین به جیره نگهداری نیاز كمتری می باشد. ( هیچ گاه نباید سطح فیبر جیره در ADF از 18 تا 19% و در NDF از 25 تا 28% كاهش یابد)

اگر مصرف خوراك گاوها در طول استرس حرارتی شان كاهش یابد، بیشتر مواد معدنی مورد نیاز، در حجم كوچكتری از خوراك قرار داده می شوند. روش های كاربردی افزایش دادن غلظت ماده ی مغذی، خوراك دادن با علوفه مرغوب، خوراكدهی بیشتر با دانه غلات و استفاده از چربی های مكمل می باشد. مواد معدنی در طی ماه های گرم تابستان، به آسانی تخلیه می شود. تنفس و عرق كردن سبب اتلاف بیش از اندازه ی آب خواهد شد، در نتیجه سطوح مواد معدنی كاهش می یابد. پتاسیم می تواند از 3/1% به 5/1% ماده ی خشك كل جیره افزایش پیدا كند، سدیم به 5/0% و سطوح منیزیم به 3% افزایش یابد. اگر علوفه كمتری مصرف شود و علوفه كیفیت بالایی داشته باشد  فعالیت نشخوار ممكن است كاهش یابد. تبعاً استفاده ی به موقع از بافرها در مصرف خوراك، در  تعادل PH شكمبه و تولید شیر اهمیت به سزایی دارد. اولین هدف تولید كننده در خوراك دادن، باید مصرف خوراك برای نگهداری و محدود كردن اثر منفی استرس حرارتی بر تولید شیر باشد. توصیه می شود هنگام آب و هوای گرم و مرطوب، تعداد دفعات خوراك دهی در هر روز افزایش یابد. افزایش تعداد دفعات خوراك دهی به گاودار این امكان را می دهد كه علایم استرس حرارتی را با دقت بیشتری تشخیص دهد (مترجم). پیشنهاد دیگر این است كه میزان خوراك در دسترس را، در ساعات سرد روز مانند اوایل صبح و یا در بعد از ظهر، افزایش داد. خوراك دادن 60 تا 70 درصد جیره در بین مدت 8 بعد از ظهر و 8 صبح، جهت افزایش دادن میزان تولید شیر در آب و هوای داغ، موفقیت آمیز بوده است. قبل از تغییر دادن جیره در ماه های گرم تابستان، جهت اطمینان با متخصص تغذیه مشورت شود (مترجم). باید به خاطر داشت، استرس بیش از حد گاوها در طی این دوره، اثرات منفی بر سیستم تولید مثلی می گذارد.

 

تعدیل جیره در آب و هوای گرم

برخی مواردی كه مدیران، در هنگام خوراك دادن گاوهای شیری شیرده در طی آب و هوای گرم، مد نظر قرار می دهند، دفعات خوراكدهی، زمان خوراكدهی (سردترین زمان روز)، فاصله ی مساوی بین خوراكدهی (تغذیه ی گروهی تمام گاوها بدون ایجاد ازدحام )، آب سرد فراوان و جریان هوا می باشد.

كاهش دادن درصد علوفه در جیره (تغذیه ی بیشتر كنسانتره) می تواند موجب بیشتر شدن جیره های قابل هضم گردد. هر چند، گله های زیادی را با مقدار حداكثری از كنسانتره تغذیه می كنند اما این مسئله موجب بروز مشكلات زیادی برای اسید شكمبه می گردد و در نهایت گاوها از خوراك می افتند. بنابراین می بایست علوفه ی با كیفیت بالا تغذیه شود تا سطح ADF از 18 تا 19 % پائین تر نیاید. بی كربنات سدیم می تواند به خاصیت بافری شكمبه كمك نماید. مواد افزودنی دیگری مانند قارچ كشت شده (Aspergillus oryze) و نیاسین (جهت بهبود یافتن مصرف انرژی) در آب و هوای گرم تا حدی موفقیت آمیز می باشند. این افزودنی ها را معمولاً با هم بكار نمی برند.

 

انرژی

چربی تكمیلی را می توان برای افزایش دادن مصرف انرژی اضافه كرد. این نوع چربی می تواند كاملاً از بذرهایی چون بذر كتان یا سویا، پیه، منابع غیر فعال شكمبه یا تلفیقی از این موارد باشد. بیشتر جیره هایی كه فاقد خوراك های با چربی بالا می باشند، حدود 3% چربی دارند ( براساس ماده ی خشك). 2 تا 3% چربی دیگر را می توان از دانه های روغنی در نظر گرفت. بنابراین جیره ها حدود 5 تا 6% چربی دارند. برای بالاتر از این حد باید از منابع تجارتی در دسترس استفاده نمود. باید توجه داشت كه میزان چربی كل جیره، نباید از 7 تا 8% ماده ی خشك تجاوز نماید. زیرا در غیر این صورت اسیدهای چرب، باعث كاهش یافتن جذب روده ای كلسیم و منیزیم می شوند. هنگامی كه از خوراك های پر چربی استفاده می شود، احتیاجات برای این دو ماده ی معدنی افزایش می یابد. در این زمان باید به ترتیب 9/0%  و 35/0%  جیره را كلسیم و منیزیم در نظر گرفت. هم چنین از تغذیه ی بیش از حد چربی مخصوصاً در آب و هوای گرم باید اجتناب شود. تغذیه ی بی رویه می تواند موجب بروز مشكلاتی برای عملكرد شكمبه و كاهش مصرف ماده ی خشك شود.

 

پروتئین

از تغذیه ی بیش از حد پروتئین در طی آب و هوای گرم باید اجتناب نمود، زیرا انرژی را به سمت تولید نیتروژن اضافی می برد. این نیتروژن توسط كلیه ها از بدن دفع خواهد شد. جیره ها بر اساس ماده خشك معمولاً باید كمتر از 18% پروتئین داشته باشند. تنها گاوهای پرتولید نیاز به جیره با 18%  پروتئین دارند.

 

مواد معدنی

در آب و هوای گرم احتیاج برای برخی مواد معدنی افزایش می یابد. این امر ناشی از افزایش عرق كردن و ادرار كردن حیوان است كه در نتیجه بیشتر مواد معدنی دفع می شوند. پتاسیم باید به حداقل 5/1% ماده ی خشك جیره، سدیم به 45/0% و منیزیم به 35/0% افزایش یابد. مواد معدنی كامل اختصاصی، كه سطوح بالاتری از پتاسیم و سدیم دارند را باید تنها پس از خیز پستان، به گاوهای شیرده، به عنوان مكمل داده شود.

 

ویتامین ها

برخی از متخصصان تغذیه، افزودن ویتامین های مكمل را در طی استرس حرارتی پیشنهاد می كنند. اگر 100000 واحد بین المللی (IU) ویتامین A، 50000 واحد بین المللی ویتامین D و 500 واحد بین المللی ویتامین E در هر روز به جیره غذایی اضافه شود، از نظر مدیریت تغذیه عمل مناسبی صورت نگرفته است. چرا كه گاوها می توانند ویتامین D را در معرض نور خورشید بسازند بنابراین در طول تابستان نیاز كمتری به این ویتامین می باشد. هم چنین، گاوها قادرند ویتامین E را از گیاهان تازه برداشت شده یا علوفه ی مرتعی كه سطوح بالاتری از این ویتامین دارند، بدست آورند. از این رو در نظر گرفتن ویتامین های مكمل در طول تابستان، به دلیل هزینه ی بالای آن، معمولاً توصیه نمی شود.

 

موارد دیگری كه پرورش دهندگان گاو شیری، در زمان وقوع تنش حرارتی باید مد نظر قرار دهند عبارتند از:

1- كل خوراك های جیره مخلوط شوند، تعداد دفعات خوراكدهی افزایش یابد اما در مقادیر كمتر و در اوقات سردتر روز، بافرها یا مخمر كشت شده افزوده شود، خوراك نامطبوع از جیره بیرون كشیده شود، حذف نمودن خوراك های قدیمی، استفاده كردن از خوراك های با كیفیت بالاتر و خوش خوراكی بیشتر.

2- از علوفه های با كیفیت بالا و خوراك های با قابلیت هضم بیشتر تغذیه شود.

3- از تخمیر ثانویه ی خوراك باید جلوگیری شود. جهت این امر می توان در بالای مخزن خوراك سایبان تهیه نمود، از بازدارنده های كپك مانند اسید پروپیونیك استفاده كرد. تغذیه ی گاوها در شب، اضافه كردن آب به جیره های خشك و افزایش دادن سیلوی ذرت در جیره برای پائین آوردن PH جیره، از راهكارهای دیگر برای جلوگیری از تخمیر مجدد خوراك ها می باشند.

4- ثابت نگهداشتن زمان های تغذیه و اجتناب از خوراكدهی نامنظم.

 

 

 

 

جدول شماره 1 ) نمونه ی جیره برای گاوهای شیری در آب و هوای گرم.

 

feeds

     lb./cow/day    

Alfaalfa silage

10.00

Corn silage

50.00

Shelled corn

10.00

Soyabean hulls

3.00

Whole cottonseeds

5.00

Fish meal

1.00

Soybean meal, 48%

7.00

Rumen protected fat

0.75

Sodium bicarbonate

0.50

Salt

0.10

Potassium chloride

0.40

Magnesium oxide

0.10

Limestone

0.45

 

 

Nutrient content

% Total Ration Dry Matter

Acid detergent fibr

19.50

Non-fibr carbohydrates

37.00

Net energy, Mcal/ib

0.78

Fat

6.30

Crude protein (CP)

17.10

Rumen degradable protein, %CP

64.00

Calcium

0.90

Phosphorus

0.42

Magnesium

0.35

Potassium

1.53

Sodium

0.45

sulfur

0.21

Foot Pain
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:57 بعد از ظهر
Pretty! This was a really wonderful article. Thanks for supplying this information.
Larhonda
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 11:12 قبل از ظهر
Heya i'm for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me out a lot.
I'm hoping to offer one thing again and help others such as you helped me.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 09:51 بعد از ظهر
I'm not sure exactly why but this weblog is loading extremely slow for me.

Is anyone else having this problem or is it a issue on my end?
I'll check back later on and see if the problem still exists.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : مهندس کوروش ابراهیمیان

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان